Emek

Sosyal-İş, Leroy Merlin’de grev kararı astı

H. Merkezi: DİSK Sosyal-İş, Leroy Merlin Yapı Marketleri’nde sendikal temsiliyeti kazanmasının üzerinden bir sene geçti. Toplu iş sözleşmesinin yenilenmesi geldiği bu günlerde Leroy Merlin patronuyla anlaşmaya varılamadı. Sosyal –İş Leroy Merlin işyerinin Ankara ve Bursa’daki mağazasının önünde yaptığı eylemlerle kararı işyerlerine astı.

Konuyla ilgili olarak Ankara’da basın açıklamasını Sosyal-İş Ankara Şube Başkanı Murat Bozbeyoğlu okudu. Basın açıklamasının ardından Ankara Leroy Merlin mağazasına grev kararını astı Açıklama süresince sık sık “Sendika hakkımız grev silahımız” ve “İnsanca yaşamak istiyoruz” sloganları atıldı. Bursa’da da Leroy Merlin mağazasının önünde açıklama yapıldı ve grev kararı iş yerine asıldı.

Yapılan açıklamalarda, Leroy Merlin patronunun sözleşmenin birinci yılı için yüzde 4,5 ücret artışı önerdiği, sözleşmenin ikinci ve üçüncü yılları için ise herhangi bir teklif getirmediği belirtildi. 11 maddede anlaşılamadığını söyleyen yetkililer, eğer talepleri yerine getirilmezse 3 Ekimde greve başlayacaklarını duyurdular.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu