Emek

Emek örgütleri 17 Haziran’da grevde

H. Merkezi: DİSK, KESK, TMMOB, TTB ve TDB; Gezi Parkı direnişine yönelik 15 Haziran akşam saatlerinde başlattığı ve hala sürmekte olan saldırılarına karşı yarın (17 Haziran) greve gideceklerini ve bulundukları şehirlerin merkezi meydanlarına yürüyeceklerini duyurdu. 

DİSK, KESK, TMMOB, TTB ve TDB (Türk Diş Hekimleri Birliği) Taksim Gezi Parkı direnişi ve uygulanan polis şiddeti ile ilgili TTB’de basın toplantısı düzenledi.

 

“Direniş AKP’yi sarsıyor”

Emek ve sağlık örgütleri adına açıklama yapan TTB Genel Başkanı Özdemir Aktan “Türkiye halkının vicdan, hak ve adalet direnişiyle sarsılan AKP iktidarı, halkın büyük direnişini kıramayınca, çevre duyarlılığına indirgemeye, yaygın polis terörü ve despotik yönetim tarzına karşı halk tepkisini gayrı meşru hale getirmeye girişti” diyerek saldırılara tepki gösterdi.
Bu acımasız polis şiddeti, bizzat Başbakan tarafından miting meydanlarında verilen talimatlarla harekete geçirildi” diyerek talimatın Başbakan tarafından verildiğinin altını çizen Aktan, “Ancak özgürlük ve saygı isteyen halkımız, iktidarın tüm vahşi saldırganlığına inançla, onurla, kararlılıkla, zekayla, aşkla karşı koymayı sürdürüyor. Özgürlük ve onurun, hakkın ve adaletin direnişi büyüyor, tüm Türkiye’yi sarıyor, AKP iktidarın sarsıyor” dedi.

Saldırganlığın durması amacıyla 17 Haziran Pazartesi günü greve gideceğini duyurdu ve halkı direnişe çağırdı

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu