Güncel

Ankara Partizan’dan 19-22 Aralık katliamı anmasına çağrı

19-22 Aralık 2000 tarihinde faşist devlet 20 hapishanede teslim alamadığı devrimci iradeye karşı tarihe kanla yazılacak bir saldırıyı gerçekleştirmişti. 28 devrimci tutsağın şehit düştüğü, yüzlercesinin yaralandığı katliamda devrimci tutsaklar diri diri yakılmış, bunun ismine de “Hayata Dönüş” denmişti.

TC’nin devrimci iradeyi ve örgütlülüğü teslim alma saldırıları 13 yıldır devam ediyor. Devletin F tipi hapishaneleriyle yaratmak istediği tutsakları yalnızlaştırma, mücadeleden koparma ve devrimci yaşamı yok etme çabası devrimci tutsakların onurlu duruşlarını sürdürmesiyle boşa çıkıyor. Amacına ulaşamayan devlet hapishanelerde farklı yöntemleri denemekten de geri durmuyor.

Birçok hapishanede olduğu gibi Sincan Hapishanesi’nde de hücre önlerine takılan kameralarla tutsakların 24 saat kontrol altında tutulması ve gözetlenerek taciz edilmesi amaçlanmaktadır. Bu onursuzluğu kabul etmeyerek kameraları kıran ve kırmaya devam eden tutsaklara da baskılar sürmektedir.

Tarihi kanla ve katliamla tescillenmiş olan devletin 19-22 Aralık’ta gerçekleştirdiği terörü unutmadığımızı ve unutturmayacağımızı haykırmak için sokaklara çıkalım.

Elbette ki 19-22 Aralık katliamını andığımız bugünlerde, zindanlarda devrimci iradeyi yükselten ve bütün baskılara rağmen devrim mücadelesinde ısrar eden tutsaklarla dayanışma içerisinde olmak, onlara sesimizi duyurmak, faşizmin saldırılarına karşı birlikte nefes almak boynumuzun borcudur.

Tüm halkımızı 19-22 Aralık katliamını anacağımız ve direnişini sahipleneceğimiz etkinlik programına dâhil olmaya, devrimci tutsaklarla dayanışmayı büyütmeye çağırıyoruz.

 

ANKARA PARTİZAN

 

 

Etkinlik programı; (19 Aralık Perşembe)

 

Hapishane eylemi;

Saat 12.00, Vedat Dalokay Düğün Salonu önünden otobüs kaldırılacak

Saat 13.00, Sincan Hapishanesi

 

Yürüyüş ve basın açıklaması;

Saat 18.00, Yüksel Caddesin’den AKP il binasına yürüyüş

 

Düzenleyen kurumlar;

Alınteri-BDSP-DHF-ESP-Halk Cephesi-Kaldıraç-Partizan-SODAP-Kaldıraç

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu