Kültür&Sanat

İzmir şölen çalışmaları

İzmir: Umudu Tohumca Büyütüyoruz” şiarıyla 11 Kasım Pazar günü düzenlediğimiz şölen çalışmaları İzmir’de sürüyor.

Şölenden iki ay öncesinde  aldığımız okur toplantısı ile başlayan çalışma süreci daha çok içe/kendi kitlemize yönelik çalışmalar biçiminde şu güne kadar ilerlemişti. 11 Kasım’a kısa bir süre kala afiş ve stant çalışmalarına da hız verdik.

30 Ekim günü Basmane, Konak, Kapılar, Alsancak, Şirinyer, Buca Cezaevi, Üçkuyular ve Dokuz Eylül Üniversitesi etrafına afişlerimizi yaptık. Afiş çalışması sırasında yoldan geçen insanların konserle ilgili sorular sorması ve Partizancı olduğumuzu söyleyince “ooo, kirweler nasılsınız vb.” yaklaşımları ise coşkumuzu arttıran örnekler oldu.

Yine 30 Ekim gününden sonra ise üniversitelerde ve merkezi yerlerde afiş ve stand çalışması gerçekleştirdik. Bu minvalde; her iki üniversitede, yine Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi ile Konak Sümerbank önünde stant çalışmaları, broşür dağıtımları ve okur ziyaretleri gerçekleştirdik.

Özellikle stand çaılşmalarımızda polisin bizi “yalnız bırakmayan” tutumu ve bazı örneklerdeki taciz etme çabaları ise düşmanın yönelimi noktasında değinilmesi gereken durumlardı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu