Güncel

İzmir Forumfest başlıyor

İzmir: İzmir’de Halk Forumları “Buradaydık, buradayız, burada olacağız” şiarıyla Gezi Direnişinin devamcısı olarak bugün (23–24 Kasım) ve yarın Gündoğdu Meydanında festival düzenliyor.

Forumlar, Gezi Direnişi sırasında ortak bir direniş kültürüyle, birliktelik içinde ve dayanışma kültürünü yeniden oluşturmak amacıyla festivali düzenlediklerini dile getirdi. Festivali bir basın açıklamasıyla duyuran halk forumları “Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak! Sözümüzü bir arada söylemenin vaktidir artık. Tüm renklerimizle, tüm coşkumuzla hayat verdiğimiz ve büyüttüğümüz direnişin gücünü meydanlarda haykırmanın vaktidir: Bu daha başlangıç, mücadeleye devam!” dedi. Forumlar, “İzmir Halk Forumları olarak şimdi de İzmir Forumfest’i; Gezi ruhunu kendi ellerimizle örüyoruz! İzmir Forumfest, AKP’nin saldırılarına karşı bir araya gelmek için attığımız güçlü bir adımdır.İzmir Forumfest, doğamıza ve yaşam alanlarımıza müdahaleye karşı çıkanların buluşmasıdır.İzmir Forumfest, söyleyecek sözü olanların sokaklara çıkmasıdır. 23-24 Kasım’da atölyeler, tiyatrolar, sergiler, konserlerle Gezi Direnişi’nin tüm renkleri İzmir Forumfest’te olacak” şeklinde çağrıda bulunarak İzmir halkını festivale davet etti.

Formfest’in düzenleyen İzmir Forum Fest’e Gündoğdu İskele Formu, Karşıyaka Formu, Narlıdere Formu, Balçova Formu, Buca Ethem Sarısülük Forumu, Güzeltepe-Şirintepe Forumu, Bornova Halk Forumu, Bornova Büyükpark Forumu, Güzelyalı Halk Forumu, Konak Forumu ve Hatay Forumu’nun yanı sıra çok sayıda siyasi parti, sendikalar, devrimci, demokrat kurumda destek verecek.

Bizlerde Umut Yayımcılık olarak açacağımız stantlarla son çıkan kitaplarımızla birlikte yayınlarımızı İzmirlilere ulaştırmayı hedeflemekteyiz.

Tüm okurlarımızı forumfest’e bekliyoruz.

Kadınlar 25 Kasım’a çağrıda bulunmak için forumfest’te olacak!

İçlerinde Yeni Demokrat Kadın’ın da bulunduğu İzmir Kadın Platformu da stantlar açarak 25 Kasım için kadınlara eylem çağrısı yapacak.

Platformun bileşeni kadın örgütleri stantlarını açarak kadınlara ulaşacak ve 25 Kasım’da şiddete karşı sokaklarda mücadele çağrı yapacak.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu