Emek

Zaferin ardından büromuza ziyaret

İstanbul: İşten çıkarılmalarının ardından hakları için direnişe geçen Darkmen işçileri direnişin kazanımla sonuçlanmasının ardından, direniş boyunca yanlarında yer alan devrimci basını unutmadı ve bu kapsamda Özgür Gelecek Gazetesi İstanbul büromuza ziyarette bulundu.

İşten çıkarılmalarının ardından hakları için direnişe geçen Darkmen işçilerinin, geçtiğimiz günlerde direnişi kazanım zaferle sonuçlandırdığı haberini gazete ve sitemizden duyurmuştuk.

Patron ve devletin kolluk kuvvetleri tarafından saldırılara inat her zaman sokaklarda olmayı sürdüren, direniş sloganlarını haykıran işçilerin sesini bu süreç boyunca takip etmiş ve kamuoyuna taşımıştık.

Darkmen işçileri ile dostane ilişkilerimizin de geliştiği direniş boyunca Darkmen işçileri büromuzu ziyarete gelmiş; bu ziyareti taşıdığımız sitemiz, bu durumdan rahatsız olan Darkmen patronu tarafından dava edilmişti. Ancak bu baskı yöntemi işçi ve emekçilerin sorunlarını sitemize taşımamıza engel olmadı.

 

Kazanımın ardından büromuza yeniden ziyaret

Geçtiğimiz günlerde zaferle sonuçlanan Darkmen direnişinin ardından işçiler bir kez daha büromuzu ziyaret ettiler. Günün soğuk havasına inat büromuzu sıcak bir sohbetle ısıttık. Ziyaret eden arkadaşlarımızla direnişin zaferi, sendikalar ve mücadelenin önemi üzerine sohbet ettik.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu