GüncelKadın

YDK Ankara ve İstanbul’da 8 Mart toplantıları gerçekleştirdi

8 Mart’a hazırlık çalışmalarına başlayan Yeni Demokrat Kadınlar, 21 Şubat'ta Ankara ve İstanbul’da toplantılarını gerçekleştirdiler.

ANKARA

Ankara’da YDK’lılar bir araya geldi ve süreci planladı. YDK’lılar, Ankara’da pandemi sürecinde yoksulluk ile mücadelede en fazla öne çıkan, sömürünün en boyutlu haline maruz bırakılan kadınlar ile dayanışmanın, 8 Mart’ı daha anlamlı kılacağı gerçeğiyle hareket etmeyi ve 2 haftalık süreçte bu görüşmelere yoğunlaşmayı kararlaştırdı.

YDK’lılar, Ankara yerelinde yaşanan en büyük problemlerden olan kafe, bar ve restoranların kapatılmasına dair konuştu ve bu sektörde yer alan kadın emekçilerle görüşmeler yapmak üzerinde hemfikir oldu. Ayrıca yine pandemi sürecinde en yoğun sömürü, şiddet ve hak gaspına uğrayan kesim olan sağlık çalışanı kadınlar ile de çeşitli kadın buluşmaları yapılması yönünde hemfikir olundu.

Toplantıda YDK’lılar Ankara yerelindeki 8 Mart çalışmalarına son iki hafta kala yoğun bir önem ve emek ile başlayarak 8 Mart günü ise alanları, meydanları doldurarak kadın isyanımızı yayma kararı aldı.

İSTANBUL

YDK’lılar 8 Mart çalışmaları kapsamında, pandemi sürecinde gerçekleştirdiği “Pandemiyi Bir de Bana Sor” kampanyası sırasında ziyaret ettikleri kadınlarla yeniden buluşmayı önüne koydu. YDK’lılar ev ziyaretlerine yoğunlaşackları bu süreçte işçi direnişlerini gündemleştirme ve emek gündemli buluşmalar yapmak gibi yönelimleri önüne koydu.

(Kaynak: https://yenidemokratkadin.net)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu