Gençlik

YDG’den Alevi Mitingine Çağrı

Irkçılık, tek tipçilik insanlık tarihinde derin yaralar açmış ve günümüzde hala o korkunç saltanatını ezilen halkların kanı ve emeği üzerinde yaşatmaktadır. Egemen güçlerin elinde ki en kanlı silahtır faşizm.

Tüm dünyayı siyah görmek ister. Çünkü aynaya baktığında tek gördüğü renk siyahtır. Karşısında ki eğer kendisine benzemiyorsa ya değişecek ya da yok edilecektir. Ama renkler güçlüdür, neşedir, umuttur. Kızıldır renkler en koyusundan. Gökkuşağını güzel yapan renklerin farklılığı değil midir?

Yaşadığımız coğrafya neye benziyor diye sorsalar, en güzel cevap gökkuşağı olur herhalde. Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Ermenisiyle, Alevisiyle, Sünnisiyle tam bir renk cümbüşü, kültür zenginliğidir bu topraklar.

Nasıl ki diller ve gülüşler iç içe ise bu ülkede anaların ağıtları farklı dillerde de olsa iç içedir. Ama direnir renkler karanlığa.

Sevda ile umut ile…

Aleviler semah tutar bu topraklarda. Osmanlı’dan günümüze, Yavuz’dan Mustafa Kemal’e inat avazı hiç susmadı Kızılbaşların. Önce katletti Yavuz. Kılıçtan geçirdi, bitiririm sandı ama olmadı. Direndi kırmızı siyaha karşı en koyusundan. Yavuz’dan devraldı Mustafa Kemal ve paşaları. Boşalttı köyleri, diri diri yakıldı Sivas’ta, kurşuna dizildi Çorum’da, Maraş’ta.

Ama bozmadı rengini, direndi en koyusundan. Dersim’in kayıp kızları çığlık oldu kulaklara. Ve tarih siyah kaleme inat kırmızı yazdı tüm olanları. Sadece öldürmekle yetinmedi cellat.

Bedenlerini siyaha boyayamayınca ruhlarına, sazlarına saldırdı. Ama turna sesi bu. Gelir mi oyuna. Her saldırı daha da yükseltti sesini. Daha gür, daha kızıldı.

Sonra hainler seçti aralarından. Kendi katilleri ile ortak projelere itildiler. Kışkırttılar ezilen Sünni halklara karşı. Böl parçala yönet taktiğinden vazgeçmedi cellat. Ama nafile. Gün oldu Sünni kardeşleriyle el ele verdi 15-16 Haziran’larda, 1 Mayıs’larda, T. Kürdistanı’nda.

Taksimde ve bir çok alanda direndiler siyaha karşı tüm renkleriyle.

Bizler, her renkten, her dilden genç devrimciler olarak sesleniyoruz. Gün siyaha karşı çıkma günüdür. Gün işçi sınıfının kızıllığıyla tüm renkleri kucaklama günüdür. Kısacası gün kavga günüdür.

Bizler genç devrimciler olarak, Yeni Demokrat Gençlik olarak nasıl ki sarı kırmızı yeşille direnenlerle kol kola yürüdüysek 3 Kasım Kadıköy’de de turna avazlı kızıl güllerle birlikte siyaha karşı direneceğiz. Ve tüm dostları, tüm halk gençliğini 3 kasım günü ‘’siyaha’’ karşı “kızıl’’ olmaya çağırıyoruz.

Yer: Kadıköy/Söğütlüçeşme

Saat: 11.00

Tarih: 3 Kasım

İstanbul Yeni Demokrat Gençlik

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu