Gençlik

YDG 7. Konferansını 22-23 Aralık’ ta Amed’ de yapacak!

Bu yıl 7. si yapılacak olan YDG konferansı 22-23 Aralık tarihlerinde Amed’ de gerçekleştirilecek.

YDG, geçmiş bir senenin muhasebesinin ve gelecek bir senesinin planını yaptığı konferansında bu sene “Toplumsal mücadele ve rolümüz, görevlerimiz” başlığı üzerinden birçok tartışma yürütecek. Bu konu içerisinde gençlik kesimlerinin örgütlenme eğilimlerini, bu eğilimlerin yönlerini aynı zamanda bir kitle örgütü olarak toplumsal mücadelede kendi misyonunu kavramada yaşadığı sorunlar ve çözüm yolları üzerinde duracak.

Ayrıca konferansta YÖK Yasa Taslağı ve Kürt Ulusal Sorunun toplumsal mücadele içerisinde aldığı konum ve bu konum çerçevesinde eksiklerin ve görevlerin ne olduğu üzerinden de çeşitli tartışmalar yürütülecek.

Ayrıca, konferans katledilişinin 40. yılını karşılayacak olan bir dönemde gerçekleştiğinden İbrahim Kaypakkaya’ ya ve yıldönümü olması nedeniyle de Roboski’ de katledilenlere atfen yapılacak. Kaypakkaya’ yı anlamanın güncel önemi ve bu önemin getirdiği görevler üzerinden ele alınacak olan konferansta özellikle Kürt Ulusal Sorunu ile ilgili tartışma başlıklarında bu konuya yer verilecek.

Bir süredir çeşitli alanlarda konferans hazırlık çalışmalarına başlayan YDG’ liler, YDG’ nin demokratik işleyişini de güçlendirecek bir şekilde alt konferanslar, bölge toplantıları, kitle toplantıları vb. çalışmalar örgütleyecek.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu