Güncel

Yaşasın Kürt halkının onurlu mücadelesi

İstanbul: Bugün(7 Eylül) saat 12.30’da Bakırköy Kadın Hapishanesi önünde bir araya gelen Tutuklu Aileler ile Dayanışma Derneği(TUAD); Öcalan üzerindeki tecdide, hapishanelerdeki hak ihlallerine ve hasta tutsakların durumuna dikkat çekti.

Tecrit değil özgürlük, savaş değil müzakere” pankartının açıldığı eylemde “Savaş ölümdür. Barış yaşam”, “Operasyon değil demokratik çözüm”, “Devrimci tutsaklar köle değildir” dövizleri ile hasta tutsakların resimleri taşındı.

Kitle adına açıklama yapan Nurettin Kılıç; AKP’nin Kürt sorunu hakkında adım atmak yerine baskı ve şiddet politikasını arttığını dile getirerek; “Sayın Abdullah Öcalan’ı ve orta doğuyu ağır tecrit ve esaret altında tutup Kürt halkına da kültürel soykırımla yok etmeyi önüne koyan ırkçı sömürgeci zihniyetine karşı meşru savunma temelinde sonuna kadar direnceğiz, Kürt halkı özgürlüğünü kazanma mücadelenin taçlandırma için her şeyi ortaya koymuştur” sözlerini vurguladı.

Konuşmalarında hasta tutsaklara, sevkler sırasında tutsaklara baskılar uygulanması ve haksız yargılamalara değinen kılıç; “Kürt halkı varlığını koruma, özgürlüğünü kazanma mücadelesini zaferle taçlandırmak için her şeyini ortaya koyacaktır. Yaşasın Kürt halkının onurlu mücadelesi” dedi.

Basın açıklaması; “Katil Erdoğan”, “Tutsak hastalara özgürlük”, “Baskılar bizi yıldıramaz” sloganlarıyla sonlandı.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu