Güncel

Yaşamı kucaklamaya devam edeceğiz

H.Merkezi: Ülkenin dört bir yanında, açlık grevinde olan tutsakların direnişi selamlanırken Cezaevleri İzleme Koordinasyonu da Şişli’de AKP önünde yaptığı eylemle; “tutsakların taleplerinin görmezden gelindiğini, bir an önce adım atılması gerektiğini” haykırdı.

Saat 18.30 da AKP şişli önünde toplanan  kitle “Cezaevlerinde ölüm değil çözüm” yazılı pankart açarak burada basın açıklaması yaptı.

Biji berxwedan zindane”, “Anadil bölmez, tecrit öldürür”, “Anadil haktır”, “İçeride, dışarıda hücreleri parçala” sloganlarının atıldığı eylemde polis AKP binasının önünde barikat kurdu.

Cezaevleri İzleme Koordinasyonu adına açıklama yapan Nimet Tanrıkulu, açlık grevinin 49. gününde de AKP Hükümeti’nin tutumunu değiştirmediğini söyleyerek “değişen bir şey yok medya ise her zamanki gibi halkı kandırma ve yanıltma rolünü oynuyor” dedi.

“Tutuklular kendileri için bir şey istemiyorlar” diyen Tanrıkulu “ bizler utanca ortak olmayacağız, açlık grevindeki insanlarımızın ölümlerine yol vermemeye, yaşamı kucaklamaya devam edeceğiz” dedi.

Yapılan basın açıklamasının ardından kitle, metro istasyonu girişine kadar sloganla yürüdükten sonra dağıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu