Güncel

(video) Gemlik’ten Taksim direnişine destek


Partizan’ın da bileşeni olduğu Gemlik Taksim Dayanışma İnisiyatifinin çağrısıyla 16 Haziran Pazar günü saat 13:00’da kitle Taşköprü’de bir araya geldi.

Buradan Dereboyu güzergahından sloganlar eşliğinde yürüyüşe geçen kitle Balıkpazarı’na kadar ellerindeki tabak ve kaşıklarla, zılgıtlar ve ıslıklar eşliğinde coşkulu bir şekilde yürüyüp, Gemlik merkezde bulunan parkta bir basın açıklaması gerçekleştirildi. Yürüyüş boyunca 15 Haziran günü akşam saatlerinde Taksim’de gerçekleştirilen Devlet terörü teşhir edildi. Yürüyüş esnasında “polis kadın, çocuk, yaşlı demeden kitleye azgın bir şekilde gaz bombası, plastik mermi ve gazlı su sıkarak kitleye hunharca bir saldırı gerçekleştirilmiştir” denildi. Bu mücadeleyi büyüterek eylemlere devam edileceği tekrar yinelendi.  

Kitle eylem boyunca sık sık “Katil devlet hesap verecek, Zam Zulüm İşkence İşte AKP, Taksim Onurdur Onuruna Sahip Çık, Taksimde Düşene, Dövüşene Bin Selam” vb. sloganlar eşliğinde yürüyüş tamamlandı.

Gemlik Taksim Dayanışma İnisiyatifi kamuoyuna bugün akşam saat 20:00’de İskele Meydan’ında çadır eylemi başlatacaklarının duyurarak, duyarlı kamuoyunu çadır direnişini sahiplenmeye çağırarak eylem sonlandırıldı. 

Gemlik Partizan

Videoyu izlemek için tıklayın…

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu