Dünya

Venedikliler Gezi Parkı için konsolosluk bastı

H. Merkezi: Gezi Parkı direnişine yönelik dünya genelinde destek eylemlerine bir yenisi de Venedik’ten eklendi. Türk Konsolosluğu önünde eylem yapan Globalproject grubu, açıklamanın ardından konsolosluğun kapılarını zorlayarak içeri girdi.

Gezi Parkı direnişinin 19. gününden bu yana hem İstanbul hem de diğer illerde eylemlere yönelik saldırılara ve Gezi direnişine destek vermek için Türk Fahri Konsolosluğu önünde bir araya geLen Globalproject grubu; TC Başbakanı R. T. Erdoğan aleyhine sloganlar attı.

Sprey boya kullanarak konsolosluğun dış duvarına da Erdoğan aleyhine slogan yazan yazan aktivistler, konsolosluk kapılarını zorlayarak binaya girdi.

Her yer gezi parkı” sloganı atan ve megafon aracılığıyla Türk hükümetin eylemlere müdahalesini eleştiren aktivistler, burada ofis kapısına, Erdoğan aleyhine slogan yazdı.

Globalproject grubu, önceki gün eylemlere destek vermek üzere İstanbul’da bulunan aktivistlerin çektikleri, TOMA’ların su tanklarına Jenix yazılı bidonlardan sıvı boşaltıldığını gösteren fotoğraflarla İtalya kamuoyununun ilgi odağı olmuştu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu