Güncel

“Vekilime ve İrademe Dokunma!”

İzmir: BDP’li vekillere yönelik AKP’nin dokunulmazlıkları kaldırmaya dair fezlekesine, İzmir’den tepki geldi.

Saat: 13.30’da Konak Eski Sümerbank önünde bir araya gelen HDK bileşenleri yaptıkları basın açıklamasıyla, “Vekilime ve irademe dokunma” dediler.

1 Aralık günü gerçekleşen basın açıklamasını HDK’dan Kaan Uğur okudu. Basın metninde; AKP’nin bölgesel savaşı yükselttiğinden ve Kürt ulusunu hedef tahtasına oturttuğundan bahsedilerek; “ AKP hükümetini ve Başbakanı HDK olarak; uyarıyoruz. Türkiye içinde ve dışında birçok kürdün politik iradesi temsil eden, Kürt sorunun çözümünde önemli bir aktör olan BDP’li vekiller ile müzakere sürecinin başlatılmasında görüşmeler yapın! Dokunulmazlık konusunda bu kadar samimi iseniz; ‘kürsü dokunulmazlığı’  dışında tüm dokunulmazlıkları kaldırın! BDP’li vekiller barış ve çözüm isteyen tüm insanların iradesidir. BDP’li vekillere siyasi faaliyetlerinden dolayı dokunmak barış isteyen tüm insanların iradesini, Kürt halkının iradesini yok saymaktır.” denildi.

Basın açıklamasında ayrıca; AKP ve CHP’li vekillerin haklarında verilen ihaleye fesat karıştırma, yolsuzluk vb. fezlekelerin oranlarını ifade eden dövizler de taşındı.

 

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu