Güncel

Uğur Mumcu Forumuna yönelik saldırı protesto edildi.

Kartal: 24 Temmuz Günü Uğur Mumcu Forumu’na yönelik gerçekleştirilen saldırı, 25 Temmuz günü gerçekleştirilen bir yürüyüşle protesto edildi.

Eylem öncesi forumda bir araya gelen kitle, forum temsilcilerinin saldırıya ilişkin bilgilendirmesini aldı. Yapılan konuşmalarda saldırıyı gerçekleştiren gençlerin, tacizlerine gün içerisinde başladıkları, genç kadınları rahatsız ettikleri, “burada forum olmayacak” gibi tahrik ve tehdit içeren sözler sarf ettikleri ve forum bileşenlerinin bu gençlere tepki göstermesi ile arbeden çıktığı belirtildi. Arbedenin ardından bölgeden uzaklaşan çeteler daha sonra daha kalabalık bir grupla gelerek foruma katılanları sopalarla darp ettiği ifade edildi.  Saldırı sırasında bir kadın kafasına atılan cisim ile yaralanırken, saldırıyı engellemeye çalışan bir kişinin ağır bir biçimde darp edildiği ifade edildi.

Bilgilendirme konuşmalarının ardından yapılan bu saldırıyı kınamak için bir yürüyüş gerçekleştirildi. “Çetelere geçir vermeyeceğiz”, “Çetelerden hesap soracağız”, “Her yer Taksim her yer direniş” sloganlarının atıldığı eylemde bölge halkı da ışık söndürme eylemi gerçekleştirerek eyleme destek oldu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu