Güncel

Umuttepe’de Şölen Çalışması

Tohum Kültür Merkezi’nin düzenlediği “Umudu Tohumca Büyütüyoruz!” şiarlı şölen için Kocaeli YDG olarak ilk olarak kampüste ve semtlerde yer alan okurlarımıza şölenin duyurusunu gerçekleştirdik. Ardından yurtsever-demokrat kurumlara ve derneklere giderek afişlerimizi ve davetiyelerimizi bıraktık. Tohum Kültür Merkezi’nin yeniden açılacağını öğrendiklerinde “çok iyi olacağını ama geç kalındığını ve kendilerinin de yardım edebileceklerini” söylediler.

Biz de daha sonra 11 Kasım’ın kitle ayağını örmek için Umuttepe Kampüsünde stant açmayı planlamışken bazı aksaklardan dolayı standımız olmadan YDG ve şölen broşürlerinin dağıtımını yaptık. Afişlerimizi kampüsün belirli noktalarını astıktan sonra ÖGB’lerin yanımıza gelerek “iznimizin olup olmadığını ve yaptığımızın yasak olduğunu” söyleyerek sözlü “uyarılarda” bulundu.

Dağıtım yaptığımız sırada TMŞ polislerinin okulda olması da öğrencilerden ne kadar korktuklarının bir kanıtıdır.11 Kasım Sinan Erdem Spor salonunda olana kadar çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

(Kocaeli YDG)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu