Manşet

“UMUDU TOHUMCA BÜYÜTÜYORUZ” ŞÖLENİNDE BULUŞALIM…

Bir halkı teslim almak onun kültürünü yozlaştırmakla başlar. Yok edilmek istenen; halkın direnen, mücadele eden yanıdır. Yozlaştırılmak istenen; halkın üreten, yaratan yanıdır.

Emperyalizmin yozlaştırıcı kültürüne karşı halkın ilerici kültürüne sahip çıkarak yeni demokrasi kültürünü yayma hedefiyle 1995 yılında kuruldu Tohum Kültür Merkezi…

2007 yılına kadar halkın içinde bir TOHUM olarak çok çeşitli kültürel ve sanatsal çalışmalara imza attı. Müzik, tiyatro, resim, halkoyunları, sinema gibi halka ulaşmada önemli bir yer tutan sanatın çeşitli dallarında üretimlerde bulundu, irili ufaklı çeşitli organizasyonlara imza attı.

Tohum Kültür Merkezi, bu süreç içerisinde özverili ve mütevazı bir tutumla ürünlerini sunan sanatçı dostlarımızın da katkılarıyla halka ulaşmada önemli bir misyon üstlendi.

Uzun bir aradan sonra Tohum Kültür Merkezi’ni yeniden ve daha güçlenerekyaşatmaya çalışıyoruz. İstiyoruz ki gerici kültürel saldırılara karşı ellerimizi, yüreklerimizi birleştirelim. Kültür sanat cephesinde tohumlarını yıllar öncesinde attığımız kurumumuzu hep birlikte yaşatalım. Çünkü biz sanatı, dünyayı anlamanın ve değiştirmenin en önemli araçlarından biri olarak görüyoruz.

Bu amaçla “Umudu Tohumca Büyütüyoruz” şiarıyla 11 Kasım’da Sinan Erdem Kapalı Spor Salonu’nda büyük bir şölen düzenleyeceğiz. Yeniden ve daha güçlü bir şekilde bir araya geleceğimiz bu büyük organizasyonda, bizlere omuz vermenizi, dün olduğu gibi bugün de Tohum’a güç katmanızı bekliyoruz.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu