Gençlik

Umudu Tohumca Büyütüyoruz Şölenine Büyük İlgi

26 Ekim Cuma günü Taksim Galatasaray Lisesi önünde “Umudu Tohumca Büyütüyoruz” Şöleni’yle ilgili stant açtık. İki saati aşan süre içinde hem şölen ile ilgili broşürlerimizi hem de Partizan’ın Suriye’yle ilgili çıkarmış olduğu bildiriyi yaygın olarak dağıttık.

Standımıza ilgi gözle görünür biçimde fazlaydı. Bu ilgide şölene katılan sanatçıların seslendirdiği eserleri standımızda çalmamızın etkili oldu. Kürtçe parçaların çalındığında sırada Kürt ulusuna mensup halkımızın ilgisi dikkat çekiciydi.

Örneğin standımızda broşür ve bildiri dağıtımı sırasında Batman’lı bir genç kendiliğinden yardımcı oldu. Yine Nusaybinli bir Kürt genciyle ayaküstü Ulusal Sorun hakkında sohbet ettik.

Ayrıca standımızda Karadeniz bölgesine ait müzikleri seslendiren sanatçıların eserleri çalındığında da kimi gençlerin “biz bu sanatçının hayranıyız” deyip bilet fiyatını ve şölenimizi soran gençlerle karşılaştık.

Öte yandan broşür ve bildiri dağıtımında gerek Partizan geleneğini bilen ve gerekse de Tohum Kültür Merkezi’nin daha önceki çalışmalarından haberdar olan “tanıdık” yüzlerle karşılaştık. Onların ilgili ve sıcak tavırları da dikkat çekiciydi.

Standımıza, bildiri ve broşür dağıtımımıza yönelik var olan ilginin 11 Kasım’da yaşanacakların bir ön habercisi olduğunun bilincinde olarak faaliyetimizi sonlandırdık.

İstanbul YDG

 

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu