Manşet

“Umudu Tohumca Büyütüyoruz” etkinliği sona erdi

İstanbul: Marşlar, türküler, şiirler, halaylar ve horonlarla geçen Şirinevler’deki “Umudu Tohumca Büyütüyoruz” şöleni Bajar ve Ferhat Tunç’un ezgileri ile sona erdi. Ferhat Tunç, “Kemalist diktatörlük bugün de AKP eliyle devam ediyor. Biz Kemalist diktatörlüğün ne olduğunu İbrahim Kaypakkaya’dan öğrendik” dedi.

“Berxwedan Jiyane” türküsünü dillendiren Bajar’ın türkülerine kitle halaylarıyla eşlik etti.

Etkinliği selamlayan Bajar’ın ardından, şölenin sunucularına da plaket verildi. Sunuculardan Laz Marks kendisine de TC Başbakanı Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle soruşturma açıldığını hartırlatarak, “AKP, iktidardan inene kadar hakaret etmeye devam edeceğim” dedi.

Tüm şöleni Kürtçe sunan Keremo da “En azından sen bir şey yapmışsın. Ben hiçbir şey yapmadım, ona rağmen bana 3 soruşturma açtılar” diye espiri yaptı.

 

“Kemalist diktatörlüğün ne olduğunu Kaypakkaya’dan öğrendik”

Sahneye son olarak Ferhat Tunç çıktı.

17 Kasım’ın Seyit Rıza’nın asıldığı tarih olduğunu hatırlatan Tunç, “İsterdik ki devlet geçmişte yaptığı katliamları sürdürmesin. Ama Kemalist diktatörlük bugün de AKP eliyle devam ediyor. Biz Kemalist diktatörlüğün ne olduğunu İbrahim Kaypakkaya’dan öğrendik” dedi.

Etkinlik; Ferhat Tunç ve Grup Haykırış eşliğinde tüm salonla birlikte söylenen “Özgürlük Mahkumları” türküsüyle sona erdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu