Manşet

“Umudu tohumca büyüteceğiz”; hazırlıklar bölge toplantılarıyla sürüyor!

“Umudu Tohumca Büyütüyoruz” şiarı ile 11 Kasım’da Sinan Erdem Spor Salonunda düzenlenecek olan şölen için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor.

Programın netleşmesi ve biletlerin çıkmasıyla çalışma yeni bir ivme kazandı. 16 Eylül günü gerçekleştirilen halk toplantısıyla, daha geniş kitlerin gündemine taşınan şölen çalışmaları bölgelere yayılarak devam ediliyor.

Hazırlıklar kapsamında İstanbul 9 bölgeye ayrıldı. İstanbul’un neredeyse her semtine gitmeyi hedefleyen bu çalışmada, geçmişten bugüne Tohum Kültür Merkezini, Partizan geleneğini tanıyan, bir şekilde ilişkilenmiş tüm kesimlere gidilmesi amaçlanıyor.

Bölge toplantılarının yapılmasının ardından her mahallenin kendi toplantısını yapması ve çalışma için bir yol haritası çıkarması; somut görevlerin belirlenmesi şeklinde ele alınan çalışma, şimdiden kitlede önemli bir moral motivasyon sağladı.

Bugüne kadar Soğanlı, Yenibosna, Bağcılar ile Zeytinburnu’nda gerçekleştirilen toplantılarda şölenin amacı, içeriği, nasıl ele alınacağı üzerinde tartışmalar yürütüldü. Birçok bölgede de geniş toplantılar bu hafta sonu gerçekleştirilecek.

Sarıgazi, Dudullu, 1 Mayıs Mahallesi; İkitelli, Altınşehir, Küçükçekmece; Avcılar, Kıraç, Esenyurt, Silivri; Sarıyer, Gazi, Nurtepe, Okmeydanı; Kartal, Pendik, Tuzla toplantıları da bu hafta sonu, faaliyete katılabilecek geniş kesimlerle bir araya gelinmesi biçiminde gerçekleştirilecek.

Tohum Kültür Merkezi’nin internet sitesinin ise önümüzdeki günlerde faaliyete geçirilmesi planlanıyor.  Bununla birlikte, sosyal medya aracılığıyla geniş bir duyurunun yapıldığını söylemek mümkün.

İstanbul dışından ve İstanbul’un çeşitli yerlerinden birçok insan arayarak şölenle ilgili bilgi almak istediğini söylüyor. Yine çalışma kapsamında Taksim’de açılan İrtibat Bürosu’da oldukça hareketli.

Çalışma ekseninde İzmir, Ankara ve Amed de çeşitli etkinlikler, toplantılar yapılması amaçlanıyor.

Bununla birlikte gece çalışmasının güncel politik gündemlerle içi içe geçirilmesi, gidilen işçi direnişlerinde, mitinglerde şölenin duyurulmasının yapılması da üzerinde durulan konulardan.

Güçlü bir final, yeni bir başlangıç” parolasıyla, hazırlıklar tüm coşkusuyla sürüyor!

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu