Güncel

Üniversitelerde, Eylül öncesi “önlem alınması” talimatı

H.Merkezi: Devleti, sonbahar aylarında Gezi Ayaklanması’nın üniversitelerde tekrarlanacağı korkusu sarmış durumda. Bunun üzerine İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine ve üniversitelere “önlem alınması” ve bununla birlikte “gereğinin yapılması” için bir genelge gönderdi.

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliği ve üniversitelere gönderdiği genelgede, üniversitelerde yeni dönem başlamadan önce valilerin başkanlığında, rektörlük ve emniyet yetkililerinin de katılacağı güvenlik toplantıları yapılması istendi.

Kampuslarda “yasal olmayan” hiçbir eyleme izin verilmemesi gerektiği ifade eden genelgede, Üniversitelere ziyaretine gelen bakanlara için özel önlemler alınması da istendi.

Ayrıca genelgede dikkat çeken bir diğer şey ise yurtlara kamera sistemlerinin kurulması, eylem halinde yeterli güç bulundurulması ve kampüs çevresinde 24 saat polis olması talimatının verilmiş olması.

Bu genelgeden de anlaşılacağı üzere devlet sonbahar aylarında, Gezi Ayaklanması’nın tekrardan gündeme gelmesinden oldukça korkmakta ve bunun içinde kendince “önlemler” almaya başlamıştır.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu