Güncel

“Ülkede 12 Eylül devam ediyor”

Kartal: PKK ve PAJK’lı tutsakların başlattığı açlık grevine destek veren Barış Anneleri, 3 günlük açlık grevlerini yaptıkları bir açıklama ile sonlandırdılar. Polisin izin vermediği eylemde BDP Kartal ilçe binası önünde oturan kitle, hapishanelerdeki tutsakların 45. gününü selamladı.

Bugün (26 Ekim) BDP Kartal ilçe binası önünde buluşan ve aralarında Partizan’ın da bulunduğu devrimci, demokrat ve yurtsever kurumlar, Barış Anneleri’nin BDP Kartal İlçe Örgütü’nde yaptığı 3 günlük açlık grevinin ardından düzenlediği eyleme katıldı.

İlçe binasından AKP Kartal İlçe Binasına yapılması planlanan yürüyüşe çevik kuvvet binanın çevresini abluka altına alarak engel oldu.

Bunun üzerine yüzlerce insan “Bijî berxwedana zindanan”, “Zindanlar yıkılsın, tutsaklara özgürlük”, “Baskılar bizi yıldıramaz”, “Siyasi tutsaklar onurumuzdur”, “Disa disa serhildan, serokeme Öcalan” sloganlarıyla ilçe binası önünde oturma eylemi gerçekleştirdi.

 

“Ülkede 12 Eylül devam ediyor”

Burada bir konuşma yapan BDP Kartal İlçe Eşbaşkanı Gülşehri Eriş, tutsakların açlık grevine başlamak için 12 Eylül tarihini seçmelerinin özel bir anlamı olduğunun altını çizdi. “Tutsaklar, 12 Eylül’de açlık grevine başlayarak, bu ülkede hala 12 Eylül’ün devam ettiği mesajını veriyorlar” dedi.

Eylem yapılan konuşmaların ardından sloganlarla sona erdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu