Güncel

Tuzla’da AKP’nin seçim çalışmaları başladı

Dün (30 Kasım) saat 18.00 de bir kamyonet Aydınlı merkezinde durdu. Herkes meraklı gözlerle kamyonete baktı ve görülen o ki hükümet seçim çalışmalarına başlamıştı.

Kamyonet kasa kasa hamsiyle doluydu. Halkı sıraya koyup, balıkları poşetlere doldurup bütün halka dağıttılar. 2 saat süren dağıtımın ardından Aydınlı’yı, otobüslerin içini balık kokusu sarmıştı. Bu balıklar nerede tutuldu, uygun koşullarda tutuldu mu, büyüklükleri balık avcılığı için yeterlimiydi (sanmıyorum) bilinmez ama görülen o ki hükümet makarnayla kandıramadığı halkı daha pahalı fiyatı olan balıklarla kandırmaya çalışıyor.

Seçimler her yaklaştığında bu gibi çalışmalarla, projelerle oy toplamaya çalışan hükümet bu sene de boş durmuyor ve durmayacağa benziyor. Evet, hükümet şuan AKP ama hilelerle bu günlere geldiğini herkes çok iyi biliyor. Halkımız hükümet yanlısı, sistem yanlısı olsaydı onlarında evine balık, makarna, kömür vb. girerdi, izlenimi veren AKP’nin yanıldığı bir durum var; halkımız yıllardır bu zulümlere hiç boyun eğmedi, aç kaldı, açıkta kaldı, işsiz kaldı, çocuklarına yemek veremedi, evine ekmek götüremedi belki ama hiç sistem yanlısı da olmadı.

Unuttukları bir şey var. Bu halk onurunu, gururunu hiçe saymaz bir poşet balığa ya da makarnaya da oy satmaz.

Aydınlı’dan bir Ö-G okuru

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu