Manşet

Tutuklamalar İzmir’de protesto edildi

İzmir: Dersim de 7, Antep Maraş, Urfa, Hatay ve Adıyaman’da 8 Özgür Gelecek ve Yeni Demokrat Gençlik okurlarının tutuklanması İzmir’de basın açıklamasıyla protesto edildi.

Saat 18.00 da Kemeraltı girişinde yapılan basın açıklamasında “Gözaltılar tutuklamalar, baskılar bizi yıldıramaz” yazılı pankart açan kitle “Özgür basın susturulamaz”, “Özgür gelecek susmadı susmayacak”, “Önderimiz ibrahim ibrahim kaypakkaya” vb. sloganlar atıldı.

Eylemde Özgür Gelecek ve YDG adına yapılan açıklamada “Egemen sınıfların ve onların sözcüsü AKP’nin tüm bu saldırganlığının elbette bir nedeni var. Onlar özgür basının aydınlatan, emekçileri örgütleyen gücünden korkmaktadır. Yapılan baskılar, estirilen yıldırma dalgası aynı zamanda Yeni Demokrat Gençlik’in iki ayı aşkın süredir tutsak öğrencilerin serbest bırakılmasına yönelik yaptığı kampanya çalışmalarına yöneliktir. 700 aşkın öğrencinin tutuklu olduğu ülkemizde tutsak öğrencilerin sesi olmaya, meşru mücadelemize devam edeceğiz.

Gazetemiz, özgür bir gelecek mücadelesinin, kavgasının yalnızca sesi, soluğu değil aynı zamanda öznesidir! Bu yüzden Özgür Gelecek’i susturamazsınız!

Buna gücünüz yetmez!” denildi “Yaşasın devrimci dayanışma” sloganlarıyla son bulan eyleme; İzmir Dersimliler Derneği, EÖC, İHD, BDSP, ESP, DİP, DHF, TAYD-DER, BDP, Mücadele Birliği Platformu, Alınteri ve Yazar Hacay Yılmaz’da destek verdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu