Güncel

Tutsaklardan Özgür Gelecek’e kutlama

H. Merkezi: Gazetemizin haftalık periyotta yayımlanmaya başlamasının sevincini bizlerle paylaşan PKK ve PAJK davası tutsakları gönderdikleri mektupla “Satın alınmış basına karşı halkın, adanmışlarca sürdürülen özgür basın geleneği hep var oldu ve olmaya devam edecek” dediler.

Gazetemiz Özgür Gelecek’in Eylül ayı sonu itibari ile haftalık periyotta yayın hayatına devam etmesini kutlayan Gebze Kadın Hapishanesi’nden PKK ve PAJK davası tutsakları gazetemize mektup yolladı.

Tutsaklar adına Mesil Demiralp tarafından kaleme alınan mektupta “İki haftadır gazetenizin -gazetemizin- sayfaları arasında dolaşırken, heyecan dolu emek ve çabanız sımsıcak sarıyor bizleri. Artık sizlerle daha sık buluşacak olmanın sevincini yaşıyoruz ve bir kart tadında da olsa bu sevincimizi paylaşmak istedik” denildi.

 

“Serkeftin”

Özgür basın üzerindeki baskıların varlığına değinen Demiralp, “Ama aynı zamanda hiçbir koşulda alın terini ve kalemini egemenlerin hizmetine teslim etmeyen devrimci geleneği de biliyoruz” diye yazdı.

Satın alınmış basına karşı halkın, adanmışlarca sürdürülen özgür basın geleneği hep var oldu ve olmaya devam edecek” diyen Demiralp mektubunun devamında “Bu inanç ve güvenle ve de artık her hafta sizlerle buluşmanın mutluluğuyla sizleri selamlıyoruz” sözleriyle yeni yayın periyodumuzu kutladıklarını belirtti.

‘…Çünkü gerçekler devrimcidir’ şiarıyla başlattığınız çalışmalarınızda başarılar diliyoruz. Halkla buluşmalarınızda, açtığınız stantlarda yanınızda olup tüm bu sürecin coşkusunu sizlerle yaşamak isterdik. Ama dostluk ve devrimci dayanışma duygularımızla orada olduğumuzu bilmenizi isteriz” diyen tutsaklar mektuplarını “Serkeftin” sözleriyle noktaladılar.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu