Güncel

Tutsak gazeteciler eylemine polis barikatı

Devrimci yurtsevere basına yönelik tutuklama furyasını protesto etmek ve yaklaşan duruşma tarihine geniş katılım çağrısı yapmak için bugün Taksim Tramvay Durağı’nda bir araya gelen kitle polis engellemesi ile karşılaştı.

10 Eylül’de davaları başlayacak olan 36’sı tutuklu 44 gazeteci için Taksim Tramvay durağında bir araya gelen kitle polis barikatları ile karşılaştı. Galatasaray Meydanı’na yürümek isteyen kitleye saldırıcağını belirten polis ile eylem komitesi bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede eylemin demokratik olduğunu asıl engellemenin demokrasi ilkelerine sığmadığını belirten eylem komitesi polis barikatının açılmasını istedi.

Polis ise yürüyüşe izin vermeyeceğini ve ayrıntılı bir açıklama yapmayacağını belirterek faşist yüzünü bir kez daha gösterdi. Görüşmeler sırasında kitlenin etrafı panzer ve kolluk güçleri tarafından çevrildi.

Ablukayı oturma eylemi ile protesto eden kitle yaşasın devrimci dayanışma devrimci basın susturulamaz baskılar bizi yıldıramaz, faşizme karşı omuz omuza sloganlarını atıyor. Eylem Komitesi gerekirse sabaha kadar oturma eylemine devam edeceklerini belirtti. Eylemde gerginlik devam ediyor.

 

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu