DünyaGüncel

Tutsak Dimitris Koufontinas’ın açlık grevinin 57. gününde polis saldırısı

Açlık grevinin 57. gününde olan D. Koufontinas için bugün yapılmak istenen eyleme polis saldırısı gerçekleşti

Sağlık durumu kritik bir aşamada olan ve bugün yapılan açıklamada akut böbrek yetmezliği tanısı da konulan 17 Kasım örgütü tutsağı Dimitris Koufontinas için bugün saat 18:00’da Yunanistan Parlamentosu önünde toplanmak isteyen kitleye polis saldırısı gerçekleşti.

Yaklaşık bir haftadır her gün Kufotinas ile dayanışmak Yunanistan parlamentosu önüne toplanan kitle bugün tekrar bir araya gelmek istedi. Atina’da eylem yeri ve bir çok çevre bölgeyi ablukaya alan polis bugün parlamento önü ve Sintagma Meydanına bütün girişleri engelledi. Eylem saatinde yolu trafiğe kapatarak parlamentoya yürümek isteyen kitleye polis izin vermeyince; kitle Propylaea Caddesine çıkıp sloganlarla yürümek istedi. Burada TOMA ve gaz bombalarıyla kitleye saldıran polis birçok göstericiyi gözaltına aldı. Polisin bütün saldırılarına rağmen dağılmayan kitle bu sefer Propylaea Meydanında pankart açtı ve tekrar polis saldırısı gerçekleşti.

Exharcia ve Omonia bölgelerine dağılan kitle küçük gruplar halinde bir araya gelerek sloganlarla polisin saldırıdan tepki gösterdi. Ve her toplanmanın olduğu bölgeye polis saldırısı gerçekleşti.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu