Güncel

Tutsak aileleri eylemlerine devam ediyor

İzmir: Tutsak aileleri her hafta yaptıkları eylemlerine devam ediyor. Bu hafta cumartesi saat 17.00’da Konak YKM önünde bir arayan gelen aileler, “Gezi yargılanamaz” şiarıyla eylemlerine başladı.

“Gezi Tutsaklarına özgürlük”, “Her yer Taksim her yer direniş”, “İçerde dışarıda hücreleri parçala” şeklinde slogan atan kitle Konak Meydanı’na doğru yürüyüşe geçti.

Konak Meydanı’na gelen aileler adına burada tutsak Soner İnanç’ın ablası Ayla İnanç basın açıklamasını okudu. İnanç Mayıs Haziran ayındaki direnişin yoksulluğa mahkûm edilmiş halkın meşru ve haklı talebi olduğunu dile getirdi.

Gezi Direnişçilerinin aylardır F tiplerinde tecrit ve baskı politikaları maruz kaldığını, iddianamelerin polis fezlekesine göre yargılanmak istediği dile getirdi.

Yapılan basın açıklamasından sonra 3 Aralık günü serbest bırakılan Gezi Tutsaklarında Akgün Irgat, Kubilay İyit ve Şakran’da tutsak olan Elif Kaya birer konuşma yaparak Gezi tutsaklarını selamladı.

Direnişçileri yaptıkları konuşmalarda mücadelenin önemine vurgu yaparak diğer tutsaklar çıkıncaya kadar alanlarda olacaklarını dile getirdiler.

Eylem sloganlar eşliğinde sona erdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu