Güncel

TUAD: Saldırılara karşı siper olmaya devam edeceğiz!

İstanbul: Bakırköy Kapalı hapishanesi önünde bir araya gelen Tutuklu Aileleriyle Dayanışma Derneği  (TUAD) bir kez daha tutsaklar üzerindeki baskı, zulüm ve tecride son verilmesini istedi.

Bakırköy hapishanesi önünde saat 12.30’da Tecrit değil özgürlük, savaş değil müzakere”  pankartı açarak “hasta tutsaklar serbest bırakılsın”, “devrimci tutsaklar onurumuzdur” sloganları attı.

TUAD adına açıklamayı okuyan Nurettin Kılış AKP hükümetini her alanda gelişen Kürt iradeleşmesine karşı kapsamlı imha planları devreye soktuğunu belirterek, bu karşılık tutsakların 12 Eylül gününden itibaren hapishanelerde süresiz, dönüşümsüz açlık grevleri başlattığını hatırlattı. Kılıç, Abdullah Öcalan üzerinde uygulanan tecride dikkat çekerek, devletin ülkenin her yerinde zulüm, baskı ve linç politikalarını arttırdığını vurguladı. Kılış sözlerine “Bizler halk olarak ve Türkiye de bulunan tüm siyasi tutsaklar bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da halkımızın özgürlük yürüyüşün de yer almaya devam edecek ve çıplak bedenlerimizi sömürgeci faşist saldırılara siper etmekten çekinmeyecektir” şeklinde son verdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu