Güncel

TUAD: Devlet tecritte ısrar etmekte!

İstanbul: Tutuklu Aileleriyle Dayanışma Derneği (TUAD),  Abdullah Öcalan üzerindeki tecrite ve hasta tutsaklara yönelik hak gasplarına karşı Bakırköy hapishanesi önündeydi.

Bugün saat 12.00’de bir araya gelerek ”Devlet neden tecritte bu kadar ısrar etmekte?” diye soran tutsak yakınları,  Abdullah Öcalan üzerindeki tecride, hapishanelerde yaşanan hak gasplarına dikkat çekti.

Açıklamayı TUAD Başkanı Mahmut Taştan’ın okudu. Abdullah Öcalan’ın 13 yıldır tecrit koşullarında tutulduğunu ifade eden Taştan, yapılanların iktidarın oyunu olduğunu ve bunun ortamı gererek ırkçılığı, milletçiliği arttırdığını ekledi. “Tecritte yapılan bu ısrarın iktidara sağladığı fayda nedir anlayabilmiş değiliz. Gözle görülen tek gerçek Kürt Halk Önderi Sayın Öcalan üzerinde tecrit cezaevlerinde yaşanan olayları, sınır içi, sınır ötesi operasyonları arttırdığıdır. Kürt Halkı üzerindeki baskının hiç eksilmediği gibi KCK adı altında artarak devam ettiğidir” diyerek açıklamasına devam etti.

Ülkede süren gergin ortamın sona ermesi için çözümün İmralı’dan geçtiğini söyleyen Taştan, hapishanelerde yaşanan olayların tek sorumlusunun AKP hükümetinin politikaları olduğunu belirtti. Taştan, “binlerce siyasi tutsağın sevk adı altında sürgüne yollanıp mağdur edilmesini kınıyoruz. Bu uygulamaya bir an önce son verilmesini istiyoruz, kamuoyunu bu konuda duyarlı olamaya davet ediyoruz.” diyerek sözlerine son verdi.

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu