Emek

Tribünler direnişte…

Gezi direnişi süresinde eylemlere damgasını vuran taraftarlar, süreci sahiplenmeye devam ediyor. Halkta büyük coşku uyandıran futbol takımı taraftarlarının direnişi elbette hükümet tarafında karşılık buldu. AKP hükümeti, maçlarda “siyasi slogan” atılmasını yasaklama kararı aldı. Bu yasaktan bu yana da tribünler Gezi sloganlarıyla inliyor. Özellikle 34. dakikalarda gerçekleşen protestolar, tribün mikrofonlarının sesi kapatılmasına rağmen büyük coşku yaratıyor.

Bu eylemlerden biri Antep-Galatasaray maçında gerçekleşti. Karşılaşmanın 34’üncü dakikasında statta büyük bir kısım “Sık bakalım, sık bakalım, biber gazı sık bakalım” diye tezahüratlarla protestoya başladılar. Bu dakikalarda Galatasaray taraftarının azımsanmayacak bir kısmı bu tezahüratları ıslıklarla protesto ettiler. G.Saraylı taraftarlar daha sonra tezahüratlarını “Her yer Taksim, her yer Direniş” diyerek devam ettirdiler.

Ayrıca; Kayserispor ile Sivasspor arasında oynanan müsabakanın 74. dakikasında da ‘Her yer Taksim, her yer direniş’ sloganları atıldı.

 

{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=8LKnQ9NfezY{/youtube}

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu