Güncel

Militanlardan açlık grevlerine destek

Açıklama: Elimize e-posta kanalıyla gelen habere göre İstanbul’un çeşitli emekçi mahallelerinde Proletarya Partisi’nin 40. mücadele yılını selamlayan afişler yapılırken, hapishanelerdeki PKK ve PAJK’lı tutsakların Süresiz Dönüşümsüz Açlık Grevini selamlayan eylemler yapıldı. Haber değeri taşıdığı için konuyla ilgili gelen bildiriyi aynen yayımlıyoruz.

“Komünist ideolojinin ülkemiz topraklarındaki temsilcisi TKP/ML’nin 40. savaş ve direniş yılı selamlanmaya, çeşitli eylem ve araçlarla partimiz işçi ve emekçilerle, yoksul gecekondu halkıyla buluşturulmaya devam ediyor.

Partimizin 40. yılı vesilesiyle sürdürdüğümüz eylemlilikler afiş çalışmalarıyla devam ediyor. 40. yılımızın selamlandığı afişlerimiz işçi ve emekçilerin, yoksul halkımızın yaşadığı mahallelerde yaygın şekilde yapıldı. Avrupa yakasında Altnsehir; Şahintepe Mahallesi’nde, Esenyurt; Kıraç, Köy içi ve Örnek Mahallelerinde, Avcılar Yeşilkent’te, Gazi Mahallesi ve Nurtepe’de yaygın şekilde afişleme çalışmaları yürütülmüştür. Anadolu yakasında Maltepe Gülsuyu ve 1 Mayıs Mahallelerinde afişleme çalışmaları yapılmıştır. Gebze ilçesinde ise Ulaştepe Mahallesinde yaygın şekilde partimizin 40. yılını selamlayan afişleme faaliyeti yürütülmüştür.  Afişleme çalışmalarımız

Partimizin 40. yılı vesilesiyle savaşı her alanda yükseltmeye yapılmış bir çağrıdır. Bu çağrıya dikkat kesilelim, kulak verelim.

Şan olsun partimizin 40. yılına…

TKP/ML Militanları Açlık grevi direnişini selamladı

Ülkemiz hapishanelerinde yurtsever tutsakların başlatmış olduğu süresiz dönüşümsüz açlık grevi eylemini illegal bir kitle gösterisi düzenleyerek selamladı. 30 Ekim tarihinde ülkenin ve İstanbul’un birçok ilçesinde açlık grevlerine destek amacıyla yapılan eylemlere faşist devletin azgın saldırısı aynı gün akşam saatlerinde Maltepe Gülsuyu Mahallesi’nde TKP/ML militanların tarafından yapılan illegal bir kitle eylemiyle cevaplandı.

Dinler Sokaktan Okul Durağına kadar eylemlerini sürdüren TKP/ML militanları “Zindanlar yıkılsın tutsaklara özgürlük” TKP/ML TİKKO imzalı bir pankart asarak tutsakların açlık grevi eylemini selamladı. “Kürdistan faşizme mezar olacak”, “Kürt ulusuna özgürlük halk savaşıyla gelecek”, “İçerde dışarda hücreleri parçala” vb. sloganları eşliğinde parti ve ordu sloganları bir kez daha haykırıldı. Faşizmin her türlü saldırısına karşı halkı birleşmeye ve direnişe çağıran militanlar son olarak havaya açtıkları ateşlerle eylemi sonlandırdılar.

TKP/ML ve PKK militanlarından ortak eylem

Faşist Türk devletinin hapishanelerde gelişen direniş karşısındaki suskunluğu ve tutsakların açlık grevi direnişini destekleyen eylemlere saldırısı nedeniyle TKP/ML ve PKK militanları 31 Ekim tarihinde de illegal bir kitle gösterisi düzenledi, işçi ve emekçileri, Kürt ulusunu mücadeleyi yükseltmeye çağırdı. Maltepe Gülsuyu Mahallesi’nde toplanma yerinden Okul durağına kadar yürüyen ve oradan Heykel’e inen militanlar molotofla yolu trafiğe kapatarak halkı tutsakların direnişini sahiplenmeye, desteklemeye çağıran Kürtçe ajitasyon çekti. Mahalle halkının ilgisinin yoğun olduğu eylem boyunca tutsakların direnişini selamlayan ortak sloganlar atıldı. TKP/ML ve PKK militanlarının ayrı ayrı propagandalarına sahne olan eylem yarım saat sürdürüldü. Tutsakların direnişi son olarak havaya açılan ateşle selamlanarak kontrollü bir şekilde eylem sonlandırıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu