GüncelManşet

Tekirdağ’da Erhan Tuncel’e hizmette sınır yok!

H. Merkezi: Mektup yoluyla gazetemize ulaşan Tekirdağ 1 Nolu’dan Tutsak Partizanlar yaptıkları açıklama ile “Büyük ağbi devlete, Tekirdağ 1 No’lu F tipi Yönetimi Erhan Tuncel’e hizmette sınır tanımıyor!” dediler.

Coğrafyamızın ender dürüst aydınlarından Hrant Dink’in katledilmesine devlet adına nezaret eden Erhan Tuncel isimli düşkün unsur bir kez daha tutuklanarak bulunduğumuz hapishaneye konulmuştur. Ona bu görevi verenler miadı dolduğunda kendilerini kurtarmak için onu tekrar hapishaneye göndermekte tereddüt etmemişlerdir” diyen tutsaklar, “Kirli bir mendil gibi fırlatıp bir kenara attıkları bu eli kanlı düşkün unsuru hapishaneye gönderirlerken bu karanlık zihniyetin hapishane idaresindeki uzantılarına ’emanet’ etmeyi de unutmamışlardır. Bu uzantılar rahatını sağlamak, koruyup kollamak için derhal harekete geçmişlerdir. İnsan içine çıkacak yüzü bulunmadığı ve özel ilişkilerini deşifre olmaması için hemen özel hücreye alınarak bir dediği ikiletilmeden yerine getirilmektedir” diyerek, Hrant Dink’in katillerinden Tuncel’in devlet tarafından el üstünde tutulduğunu belirttiler.

 

“Halk düşmanlarının başına geleceklerden sorumlu değiliz”

“Böyle bir halk düşmanı ile aynı havayı solumak istemeyen ağırlaştırılmış müebbetlik arkadaşlarımız Tekirdağ 1 Nolu F tipi yönetiminden bu düşkün unsurun başka yere götürülmesini istemişlerdir. İdare bu talebe kayıtsız kaldığında ise butona basarak ve kapılara vurarak bu tavrı protesto etmişlerdir” diyerek Tutsak Partizanların tavrına ilişkin bilgi verilen mektupta, hapishane idaresinin tutumu da şu sözlerle aktarıldı:

“Bunun üzerine idare harekete geçerek iki ağırlaştırılmış müebbetlik yoldaşımızın hücrelerini zorla değiştirmişlerdir. Yoldaşlarımızı başka bloklara karga tulumba kaçırmışlardır.”

“İdare bu davranışı ile bir kez daha Hrant Dink’i katleden zihniyetin iş başında olduğunu göstermiştir. Hrant’ın katilleri ve azmettiricileri dışarıda nasıl korunup kollanmışsa hapishane içerisinde de bu görev yerine getirilmektedir” denilen açıklama “TKP/ML dava tutsakları olarak bir kez daha belirtiyoruz; Erhan Tuncel gibi elinde halkımızın evlatlarının kanı bulunan halk düşmanları ile aynı ortamda bulunmayacağız. Bulunduğumuz ortamlara dahil edilmelerine izin vermeyeceğiz. Hapishane idaresinin bu dayatmasında ısrar etmesi halinde eli kanlı halk düşmanlarının başına gelebileceklerden sorumlu olmayacağımızın bilinmesini istiyoruz” şeklinde sona eriyor.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu