Dünya

“Tecrit zulmüne karşı tutsakları sahiplen”

 

H. Merkezi: PKK ve PAJK’lı tutsakların 12 Eylül’den bu yana başlattığı açlık grevlerine destek veren Uluslararası Politik Tutsaklarla Dayanışma Komitesi (UPOTUDAK) yaptığı yazılı açıklamada “Tecrit ve izolasyon zulmüne karşı tutsakları sahiplen, süresiz-dönüşümsüz açlık grevine destek ver” çağrısı yaptı.

Bine yakın tutsağın süresiz-dönüşümsüz açlık grevi sürerken, yazılı bir açıklama yapan UPOTUDAK, “Faşist diktatörlüğün, en ağır biçimde uyguladığı asimilasyon ve imha politikası da yine, Kürt ulusal özgürlük hareketinin mücadelesiyle başarısızlığa uğratılmış, faşist diktatörlüğün en önemli argümanı olan, ‘tek devlet, tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek dil’ söylemini de yerle bir etmiştir. Yürütülen mücadele ve direnişler sorucu, Faşist diktatörlüğün inkarcı, tekçi ve ırkçı politikası ve yapısı çatırdamaya devam ediyor” dedi.

Açlık grevlerinin devletin bu politikalarına karşı zindanlar cephesinden bir yanıt olduğunun altını çizen UPOTUDAK, açlık grevi direnişini selamlayarak, tüm devrimci, demokrat kamuoyunu direnişleri sahiplenmeye çağırdı.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu