Güncel

Taylan Kulaçoğlu Ankara Adliyesi’ndeydi

Ankara: RedHack üyesi olduğu iddiasıyla tutuklanan Taylan Kulaçoğlu, bugün (5 Aralık) tutuklama kararı yüzüne okunmak üzere Ankara Adliyesi’ne getirildi. Kulaçoğlu, hakim karşısına çıkartılarak tutuklama kararının yüzüne okunmasının ardından Sincan Hapishanesi’ne götürüldü.

“…umarım delil topluyorlardır delil yaratmıyorlardır”

RedHack operasyon kapsamında gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Taylan Kulaçoğlu, itiraz üzerine yeniden tutuklanmıştı. Kulaçoğlu, Ankara Adliyesi’nde Terörle Mücadele Kanunu’nun 10. maddesiyle görevli hakim karşısına çıkartılarak tutuklama kararının yüzüne okunmasının ardından Sincan 2 Nolu F Tipi Hapishane’ye götürüldü.

Kulaçoğlu’nun moralinin gayet iyi olduğunu söyleyen avukatı Zehra Özdemir, “Dosyadaki gizlilik kararı olduğu için hiçbir şey söyleyemiyoruz. Hala delil topluyorlar, umarım delil topluyorlardır delil yaratmıyorlardır. Ergenekon sürecinde gördük dijital delillerin nasıl yaratıldığını, üretildiğini biliyoruz, bunlar ispatlı şeyler. Umuyoruz bu yolda gitmiyorlardır da gerçekten hakkaniyete uygun bir şekilde araştırma yapıyorlardır da biz de çocuğumuzu alıp gideriz” diye konuştu.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu