Manşet

Taksim Dayanışması Taksim’e çağrı yaptı

H. Merkezi: Taksim Dayanışması, Gezi Parkı direnişi sırasında yaşanan polis terörünü, Başbakan’ın açıklamalarını ve direnişin ardından gözaltı ve tutuklamalarla başlatılan “cadı avı”nı protesto etmek için Cumartesi eyleme çağırıyor.

Aralarında Partizan’ın da yer aldığı meslek oda ve birlikleri, siyasi partiler, gençlik, kadın ve LGBT dernekleri ile devrimci, demokrat ve yurtsever kurumların bulunduğu yaklaşık 120 bileşen tarafından oluşturulan Taksim Dayanışması; 29 Haziran Cumartesi akşamı saat 19.00’da Taksim’e çağrı yaptı.

Polis kurşunuyla öldürülen Ethem Sarısülük’ün katili olan polisin serbest bırakılması, aynı gün Erzurum’da polis akademisi törenine katılan TC Başbakanı R. T. Erdoğan’ın polisi bağrına basan “polis kahramanlık destanı yazdı” şeklindeki açıklamaları ve “cami”, “türban” konuları üzerinden yalan ve karalamaları protesto edilecek.

Ayrıca 17 Haziran itibariyle de özellikle devrimci ve demokratik kurumlara yönelik başlatılan “cadı avı” ile yüzlerce kişinin gözaltına alınıp 90’dan fazla kişinin tutuklanması da “Gezi direnişçileri serbest bırakılsın” şiarıyla protesto edilecek.

 

Beyder’in eylemine çağrı

19.00’da başlayıp, 20.30’a kadar sürecek olan eylemin ardından Taksim Dayanışması, Beyoğlu Eğlence Yerleri Derneği (Beyder) tarafından Beyoğlu Belediyesi Ek Hizmet Binası önünde gerçekleştirilecek protesto eylemine destek verecek.

Beyder, son yıllarda Beyoğlu esnafına yönelik baskı politikalarına masa-sandalyelere el koyarak devam eden Beyoğlu Belediyesi’ni, saat 19.00’dan itibaren kepenk kapatarak, İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Ek Hizmet Binası önünde masalı-sandalyeli eylem yapacak!

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu