Manşet

Taksim Dayanışması “Parkımıza Gidiyoruz”

H. Merkezi: Taksim Dayanışması tarafından her Cumartesi düzenlenen eylemler bu Cumartesi de “Gezi Parkı’nı halka kapatma ve betonlaştırma planlarının iptaline yönelik mahkeme kararını elden tebliğ etmeye gidiyoruz” denilerek düzenleniyor.

 

“Parkımıza gidiyoruz”

İçlerinde Partizan’ın da bulunduğu; çeşitli sendika, oda, emek örgütü, devrimci, demokrat kurum ve kuruluşlardan oluşan Taksim Dayanışması bu hafta 6 Haziran saat 19.00’a çağrı yaptı.

Yapılan açıklamada; “Gezi Parkı’nı halka kapatanlara, Taksim Meydanı ve Gezi Parkını kimliksizleştirme, insansızlaştırma ve betonlaştırma planlarının iptaline yönelik mahkeme kararını elden tebliğ etmeye, parkı yeniden gerçek sahiplerine yani herkese açmaya gidiyoruz” denilerek, eylemin amacına değinildi.

 

“Taleplerimizden vazgeçmiyoruz”

Bizi biz yapan bütün değer ve renklerimizle, sarsılmaz bir sağduyu, direnme gücü, kararlılık ve inanılmaz bir yaratıcılıkla, yaşamın olduğu her alanda hala bir aradayız” diyen Taksim Dayanışması, “Taleplerimizden ve kazanımlarımızdan vazgeçmedik ve vazgeçmeyeceğiz” diyerek direniş noktasında ısrarlı olduğunu vurguladı.

Açıklama “Kayıplarımızı anmak, taleplerimizi tekrar hatırlatmak ve hala tüm Türkiye’de yaşanan şiddeti kınamak üzere 6 Temmuz Cumartesi günü saat 19.00’da mahkemenin gerekçeli kararıyla Taksim’de buluşuyoruz” şeklinde son buldu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu