Güncel

Sultangazi ESP:İntikam saldırıları başladı

H.Merkezi: Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Sultangazi İlçe Örgütü yapılan operasyonları Gazi Mahallesi’nde düzenledikleri yürüyüşle protesto etti.

Eski Karakol durağında toplanan kitle “Baskılar tutuklamalar bizi yıldıramaz, gözaltılar serbest bırakılsın” pankartını açarak Gazi Mahallesi muhtarlığına kadar yürüdü. Yürüyüşe HDK, BDP, SDP, SYKP, TÖP-G, BDSP ve DHF de destek verdi.

AKP,Taksim Gezi Parkı direnişine karşı intikam saldırılarına başladı

Yürüyüş boyunca sık sık “Gözaltılar, tutuklamalar, baskılar bizi yıldıramaz”, “Yaşasın devrimci dayanışma”, “Faşizme karşı omuz omuza”, “Bize gücünüz yetmez, biz kazanacağız” sloganları atıldı.

Gazi Mahallesi muhtarlığı önünde kitle adına bir açıklama yapan ESP’li Hasan Çağın, “AKP hükümeti Taksim Gezi Parkı direnişine ve ardından gelen halk ayaklanmasına karşı intikam saldırılarına başladı. İntikam saldırısının hedefine partimiz yerleştirildi” dedi.

Çağın, “Yürütülen operasyonda kapsamında İstanbul, Ankara, Kocaeli ve Eskişehir’de direnişe katıldıkları iddiasıyla polis 21 ilçede 94 adrese baskın yaptı. Yanı sıra Etkin Haber Ajansı ve Atılım Gazetesi basılarak arama yapıldı” şeklinde konuştu.

Çağın son olarak, “Partimizi susturmayı başaramayacaksınız! Ayağa kalkan halkın gücünü kıramazsınız! Günlerce süren direniş gösterdi ki birleşen halk her şeyden daha güçlüdür” dedi.

“Dayanışmayı büyütelim”

Ardından söz alan Ziya Ulusoy, şunları belirtti; “AKP hükümeti, halkımızın on binler olarak alanlara çıkması Erdoğan’ı korkuttuğu için partimize, sosyalistlere, devrimcilere, dostlarımıza, siper yoldaşlarımıza saldırmıştır. Belki bugün Taksim’i kazanamadık ama büyük bir direnişi ördük. Sizden ricam dayanışmayı büyütmeniz. Gazi mahallesi gibi dayanışma komiteleri kurarak dayanışmayı büyütmeniz. Dayanışmayı büyüttükçe zafere ulaşacağız” dedi.

Açıklamanın ardından eylem; “Yaşasın devrimci dayanışma” ve “Yaşasın devrimci mücadelemiz” sloganlarıyla sona erdi.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu