Güncel

Sürgü’de yaşananlara Ankara’da protesto

Ankara: Malatya Sürgü’de Kürt-Alevi halka yönelik saldırılar Ankara’da 30 Temmuz günü AKP İl binasına yapılan bir yürüyüşle protesto edildi.

Ankara Emek ve Demokrasi Güçleri tarafından örgütlenen eylemde “Faşizme karşı omuz omuza! Malatya Sivas, Çorum, Maraş olmayacak!” ozaliti açıldı.

Partizan’ın da destek verdiği yürüyüşte sık sık Malatya, Çorum olmayacak”, “Malatya, Sivas olmayacak”, “Faşizme karşı omuz omuza”, “Yaşasın halkların kardeşliği” gibi sloganlar atıldı.

AKP İl binası önünde yapılan basın açıklamasında ise şunlara değinildi; “Malatya’da yaşananlar, ülkemizde bizzat iktidar tarafından beslenen ırkçı-şoven atmosferin hangi boyutlara gelindiğini göstermesi açısından çarpıcıdır. Demokratik haklarını kullanarak basın açıklaması yapmak isteyen emek ve demokrasi güçlerinin her eyleminde teyakkuza geçenlerin Alevi-Kürt vatandaşlara yönelik linç girişimi karşısında sessizliğe bürünmesi hatta linççi güruhu cesaretlendiren bir tutum alması devletin yıllardır sürdürdüğü “farklı olanı ezme” politikasını bir kez daha gözler önüne sermiştir.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu