Güncel

İstanbul’da okur toplantısı

İstanbul: Gazetemizin haftalık olmasına ilişkin yaptığımız okur toplantılarına 22 Eylül günü İstanbul’da devam ettik.

İstanbul’un birçok semtinden okurlarımızla yaptığımız toplantıda, gazetenin periyodunun gerçekliğimizle paralel mümkün olduğunca kısaltılmasının artık bir zorunluluk olarak kendini dayattığı vurgulandı.

Gazetenin haftalık olmasıyla birlikte doğal muhabirlere ihtiyacın arttığı, bu konuda çeşitli kampanyalarda yapılan çalışmaların yansıtılmasıyla belli bir ivme kazanıldığı ama ihtiyacı karşılamadığı belirtildi. Doğal muhabirliğin daha sistematik ve disiplinli bir şekilde yapılmasına da ihtiyaç olduğu, ayrıca doğal muhabirliği salt haber yapmanın dışında politikaya “kafa yorma” ve üretmek için yorum, araştırma-inceleme yazıları yazma olarak da görmek gerektiği üzerinde duruldu.

 

“Günceli yakalamada avantaj…”

Milyonların içerisinde bulunduğu sosyal medyayı, daha aktif kullanma ve haber sitemizi beslemenin önemi yapılan konuşmalarla vurgulandı. Toplantının bu bölümünde gazetenin haftalık olmasının teknik ayrıntılarının aktarılmasının ardından “dağıtım” konusu gündemleştirildi.

Gazetenin periyodunun kısalmasının günceli yakalamada yarattığı avantaja dikkat çekilen konuşmalarla birlikte bu avantajın ancak gazeteyi çıkmasından sonra en kısa zamanda dağıtılarak karşılık bulacağına dikkat çekildi. Bu anlamda gazete dağıtımlarında yeni çalışma şekilleri üzerinde durulması gerektiği belirtildi.

Gazetenin haftalık olmasının tanıtımını, belli bir süre yoğunlaştırılmış şekilde afiş, sticker, merkezi yerlerde stant, yazılama gibi yöntemler ve gazete-radyolara reklam vererek yapılması gerektiğine vurgu yapıldı.

Gazetenin daha geniş bir kitleye ulaşması için merkezi yerlerdeki kitapevleri, gazete bayileri vs.lerin araştırılıp en kısa sürede buraları kullanmak gerektiği söylendi. Ayrıca birçok alan dağıtım tecrübelerini aktararak, haftalık gazete faaliyeti üzerine öneriler sundu.

Toplantıda merkezi yerlerde stant açmak ve gazetemizin satışını yaptırmak için buralardaki kitapevleri, gazete bayileri vs. mekânlarla ilişki kurmak kararı alındı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu