Emek

İstanbul KESK’ten Ankara ile eşzamanlı eylem

“Biz çocuklarımıza onurlu bir gelecek bırakacağız! Ya siz?”

İstanbul: 4+4+4 eğitim sistemine karşı KESK’liler günlerdir sokaktalar.

Bugün (29 Mart); “Gerici, ırkçı eğitime hayır” demek ve dün Ankara’da yapılan mitinge kolluk kuvvetlerinin saldırısını protesto etmek için Şişli Cevahir AVM önünde saat 13.00’te biraraya geldiler.

AKP önüne yürüyecek olan KESK İstanbul Şubeler Platformu, Ankara’daki eylemle eşzamanlı başlamak için Cevahir AVM önünde yaklaşık 1,5 saat oturdular. Geçen bu 1,5 saatlik zamanda eyleme destek veren sendikalar ve demokratik kitle örgütleri temsilcileri konuşma yaptılar.

Konuşmaların ardından türküler söylendi ve halaylar çekildi. Saat 14.30’a doğru Ankara’dan telefon gelmesi üzerine kitle Şişli AKP binası önüne yürüyüşe geçti.

Yürüyüş sırasında sık sık; “Biz çocuklarımıza onurlu bir gelecek bırakacağız! Ya siz?”, “Baskılar bizi yıldıramaz”, “Savaşa değil, eğitime bütçe” sloganları atıldı. AKP önüne gelindiğinde KESK adına basın açıklamasını KESK İstanbul Şubeler Platformu sözcüsü Arzu Erdoğan okudu.

Erdoğan; “AKP’nin büyük baskı ve gözaltı düzenine karşı, onurlu ve kararlı duruşumuzdan bir an olsun vazgeçmeyeceğiz. Çocuklarımızın ve ülkemizin geleceğinden kaygı duyan herkesi, AKP’nin giderek artan zulmü karşısında omuz omuza olmaya, sesimize ses katmaya çağırıyoruz” dedi.

Basın açıklaması burada gerçekleştirilen oturma eyleminin ardından sloganlarla sonlandırıldı.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu