GüncelManşet

(Son dakika)Sarıgazi’de her yer bibergazı..

İstanbul: Sarıgazi Vatan İlköğretim önünde bir araya gelen Sarıgazi halkı sloganlar atarak Demokrasi Caddesine doğru yürüyüşe geçti . Demokrasi Caddesine giden bütün sokalar polis tarafında tutuldu. Halkın caddeye girmesine hiçbir şekilde izin vermiyor.

Sarıgazi halkı “Faşizme karşı omuz omuza”, “Bu daha başlangıç mücadeleye devam”, “Ya hep beraber ya hiç birimiz” sloganları atarak yürüyüşünü sürdürdü. Polisin Sarıgazi Kaymakamlığının önünde TOMA’larla ve çevik kuvvet ekipleriyle barikat kurdu

Kitleye dağılın çağrısı yapıyor. Kitle barikatlar kurdu ve ateş yaktı. “Serdar Kadakal ve Ahmet yaşıyor” sloganları eşliğinde polise havai fişek ve molotoflarla karşılık verdi. Polis yoğun bir şekilde bibergazı ve plastik mermi kullanıyor.

Gazdan rahatsızlanan 5 yaşında bir çocuk hastaneye kaldırıldı. Halk polise tepki gösteriyor. Polis her sokağa yoğun gaz atmaya devam ediyor.

Basının çekim yapmasına izin vermeyen polis Özgür Gelecek muhabirimizin basın kartını aldı ve inceleme yaptı. Çekim yapmasına izin verilmeyen muhabirimizi polis zor kullanarak çatışma alanının dışına çıkardı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu