GüncelManşet

(Son dakika) İzmir’de direniş çadırlarına saldırı

H. Merkezi: Gündoğdu Meydanı’nda bulunan direniş çadırlarına şafak baskını operasyonu düzenleyen İzmir polisi, saat 06.30’tan bu yan çadırları söküyor, aralarında YDG ve Partizan okurlarının da bulunduğu çok sayıda kişiyi gözaltına alıyor. Çekim yapmaya çalışan Özgür Gelecek muhabiri de gözaltında!

Gezi direnişinin dalga dalga yayıldığı alanlardan biri olan İzmir’de kitlesel yürüyüşlerin ardından Gündoğdu Meydanı’nda çadırlar kurulmuş ve direniş devam ettirilmişti.

 

40’ı aşkın gözaltı

Ancak bu sabah (20 Haziran) saat 06.30’da çadırlara baskın düzenleyen polis, çadırların sökülmesine engel olmak isteyen ve aralarında YDG ve Partizan okurlarının da bulunduğu 40’ı aşkın kişiyi gözaltına aldı.

Gözaltına alınanlar arasında çekim yapmak isteyen Özgür Gelecek gazetesi muhabiri de bulunuyor. Gözaltına alınanlar Bozyaka Karakolu’na götürülüyor. Gözaltında bulunanlar araçta marş okuyorlar.

 

Yaralılar var

Polis saldırısı sırasında aralarında soy ismini öğrenemediğimiz Erhan isminde bir Partizan okurunun da olduğu çok sayıda kişi vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu