GüncelManşet

(video) Taksim’de “düğün”e saldırı

İstanbul: Gezi Ayaklanması sırasında tanışarak, evlenmeye karar veren Nuray Çokol ve Özgür Kayaisimli bir çiftin, Gezi Parkı’nda düğün yapmak istemelerine karşı polis, Gezi Parkı’nı ablukaya alarak kapattı. Kitlenin ısrarlı bekleyişine karşılık ise saldırmaya başlayan polis, hala tazyikli su, gaz bombası ve plastik mermilerle saldırısını sürdürüyor.

Taksim’de Gezi Ayaklanması sırasında tanışarak, evlenmeye karar veren bir çift, bu akşam (20 Temmuz) için Gezi Parkı’na gelerek, düğünlerini burada gerçekleştirmek istediler.

Ancak her Cumartesi olduğu gibi bu Cumartesi de Gezi’yi ablukaya alarak, polisten barikat ören devlet, Gezi’yi halka kapattı. Kitle ise dağılmayarak Taksim Meydanı’nda bekleyişini sürdürdü. Bir sür sonra da Gezi Parkı’ndaki barikatı yararak içeri girdi.

Kalkanları ile ilk olarak kitleyi, İstiklal Caddesi’ne sürükleyen polis; daha sonra şeflerinin Taksim Dayanışması temsilcilerine “Konuşacak bir şey yok, Taksim’i boşaltın” demesinin ardından kitleye saldırdı.

Gaz bombası, tazyikli su ve plastik mermilerle kitleye saldıran polise karşı kitle de ara sokaklarda ve meydanda sık sık toplanıp slogan atarak karşılık veriyor. Bu sırada 14 yaşındaki Berkin Elvan ile 17 yaşındaki Mustafa ali Tombul’un durumlarına dikkat çekmek isteyen Halk Cephesi üyelerine de saldırı oldu.

Kitle sloganlarla alandaki bekleyişini sürdürüyor. Yaralılar ve gözaltılar var.

 

{youtube}http://www.youtube.com/watch?v=BRO-ivCpF0E{/youtube}

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu