GüncelManşet

(Video) Armutlu’da bekleyiş ateş başında sürüyor

22.05

Polis barikatları ile engellenen kitle saatlerdir bekleyişini sürdürüyor. “Her yer Taksim, her yer direniş” sloganlarının da atılmaya başlandığı Armutlu’da meydana ateşler yakıldı ve kitle nöbet tutmaya başladı.

Partizan okurları da gece nöbetinde.

 

17.30

Küçük Armutlu Cemevi’nden alınan Hasan Ferit’in cenazesi, son kez evine getirildi. Burada hellallik alınmasının ardından slogan ve marşlarla Gülsuyu’na gitmek için yürüyüşe geçen kitlenin önü polis barikatı ile kesildi.

Kitle, polis barikatını protesto etmek için oturma eylemi başlatırken; Hasan Ferit’in dedesi polisle görüşme yaptı. Hasan Ferit’i gülsuyu’na götürmekte ısrarcı olduklarını, hemen barikatı açmalarını söyleyen acılı dedeye, polis “müsaade etmeyiz” cevabını verdi. Dede “Kafamıza sıksanız da Hasan’ı Gülsuyu’na götüreceğiz” diyerek polise tepki gösterdi.

Bu arada saldırı hazırlığına başlayan polisi protesto eden kitle “Hepimiz Ferit’iz, öldürmekle bitmeyiz”, “Gülsuyu bekle, Hasan Ferit geliyor”, “Katil polis, Armutlu’dan defol” vb. sloganlar ve marşlarla eylemi sürdürüyor.

 

15.13

İstanbul/Gülsuyu: Hasan Ferit Gedik’in cenaze töreni öncesinde polis, Gedik’in cenazesinin bulunduğu Küçükarmutlu’yu abluka altına almış durumda.

Mahallenin giriş çıkışları kontrol altını alınırken polis mahalleye girenlere kimlik kontrolü yapıyor, üst ve araç araması dayatıyor.

Ayrıca Armutlu’ya gelen cenaze araçlarının şoförleri gözaltına alınarak Gayrettepe Trafik Şube Müdürlüğüne götürüldü. Ardından araçlar bağlandı.

 

Polis muhtarları ve cemevlerini tehdit ediyor

Polisler, Armutlu’da muhtarlığa giderek, “Armutlu’dan Gülsuyu Mahallesi’ne hiçbir araç gitmeyecek” diyerek tehdit etti.

Polisin ayrıca Pir Sultan Abdal Kültür Derneği yöneticilerini de telefonla arayarak, “Cenazeyi cemevlerine kabul etmeyeceksiniz, hiçbir koşulda izin vermeyeceğiz” dediği öğrenildi.

 

Polis cenazenin çıkmasını izin vermiyor

Şu anda Gülsuyu Heykel Meydanı’nda cenazeyi bekleyen ve giderek sayıları artan kitle cenazenin polis tarafından engellendiğini öğrenince Armutlu’ya doğru yürüyüşe geçmeye hazırlanıyor.

 

Gülsuyu halkı Armutlu’da

Muhabirimizden aldığımız bilgiye göre kitle Gülsuyu’ndan araçlarla Küçükarmutlu’ya geçti.  Kitle şu anda kortej oluşturuyor Yüzlerce kişi.” Katil devlet hesap verecek”,” çeteler halka hesap verecek” sloganları ile Küçükarmutlu sokaklarında haykırıyor

 

1382065 636396993079923 1995480043 nHasan Ferti Gedik tutuklu olan babası ile buluştu

Sloganlarla uğurlanan Hasan Ferit Gedik, tutsak olan babası ile buluştu. Küçük Armutlu’ya getirilen baba elleri kelepçeli bir şekilde oğlunun cenazesine katıldı. Fenalık geçiren baba Gedik’in yoldaşları tarafından sakinleştirildi. 

 

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz!

 

 

 

 

 

{youtube}http://www.youtube.com/watch?v=nXBuPoNuXWQ{/youtube}

 

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu