GüncelManşet

(Yenilendi-video) Antakya’da polis saldırısı

H. Merkezi: Ali İsmail Korkmaz’ın cenazesinin memleketi Antakya’ya getirilmesinin ardından Gezi direnişinde 2 şehit veren antakya halkı tüm polis saldırılarına rağmen bu gece de (12 Temmuz) sokakta ve çatışmada…

Gezi direnişinde ilk olarak Abdullah Cömert ve ardından da Eskişehir Üniversitesi öğrencisi Ali İsmail Korkmaz’ı şehit veren Antakya’da halk 3 gündür sokakta.

Polisin bir kişiyi komalık etmesine, bir kişinin gözünü yitirmesine ve aralarında Partizan okurlarının da bulunduğu onlarca kişinin de yaralanmasına neden olan terörüne karşı direnmeye devam eden Antakya halkı bu akşam da saat 21.00’den itibaren sokaklara çıktı.

Uğur Mumcu Meydanı’nda toplanan ve Abdullah Cömert’in katledildiği yer olan Armutlu’da anma etkinliği düzenleyen halka bu akşam da polis tazyikli su ve gaz-ses bombaları ile saldırdı. Üç ayrı noktada barikat kuran Armutlu Mahallesi polise taş, havai fişek, içi zeytinyağı dolu balonlar atarak ve TOMA’ya lazer tutarak direndi!

12 temmuz kopya 2Polis, kitleye saldırırken bir yandan da evlerin balkonlarına, damlarına gaz fişekleri attı. halkın kitleye balkonlardan destek ve malzeme vermesini engellemeye çalışan polisin bu tutumu öfkeyi daha da arttırdı.

Ayrıca ara sokaklardan kitleye gaz bombaları atan polis, sık sık kitleyi kışkırtan anonslar yaptı.

Bir kişinin dizinden yaralandığı eylemde, durumu ciddi olan kimse yok.

Sabaha karşı 04.00’e kadar süren çatışma, kitlenin kendi inisiyatifiyle dağılmasının ardından sonlandı.

 

 

 

 

 

 

 

{youtube}http://www.youtube.com/watch?v=l48eD2rJE7I{/youtube}

 

{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=2UFBlIBvJlU{/youtube}

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu