Emek

İşsize de gaz!

H. Merkezi: Riha (Urfa)’nın Siverek ilçesinde TYÇP’nin 644 kişiyi istihadam edileceğinin duyulmasının ardından iş başvurusuna gelen 2 bin kişi, aynı anda başvurunun yapılacağı spor salonuna girmek isteyince polis tarafından gaz ve copla saldırıya uğradı.

Siverek’te İŞKUR tarafından Toplum Yararına Çalışma Programı (TYCP) kapsamında 644 kişinin 9 aylığına istihdam edileceği duyurusu ardından vatandaşlar, başvuruların alındığı spor salonu önünde toplandı. İşsizliğin oldukça yoğun olduğu Siverek’te başvuru için gelen insan sayısı 2 bini bulunca polis “devreye girdi”!

Kürdistan’da ve de artık ülkenin her yerinde bir araya gelen kalabalık bir insan grubuna nasıl yön vereceğini, nasıl düzenleme yapacağını bilmeyen polis, bildiği tek yöntemi devreye sokarak, salona aynı anda girmek isteyen kitleye gaz ve copla saldırdı.

Gazdan etkilenenlerin bazıları spor salonunun içine girerken, yaralananlar için sağlık ekiplerinden yardım istendi. Sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi yapılan yaralılar, ambulanslarla Siverek Devlet Hastanesi’ne götürüldü.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu