Emek

Savranoğlu çevreyi kirletiyor!

İzmir: 358 gündür direnen Savranoğlu Deri Fabrikası işçileri bugün saat 17:30’da Menemen Kaymakamlığının önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdi. “Savranoğlu İşçisi Direniyor Menemen Halkı kazanıyor” pankartıyla gerçekleştirilen basın açıklamasında Deri-İş Sendikası İzmir Şube adına basın açıklamasını yapan Mahkum Alagöz, 2011 yılı Mayıs ayında Savranoğlu Deri Fabrikası işçilerinin sendikaya üye olmalarıyla birlikte başlayan direnişin sürdüğünü belirtti.

Savranoğlu Deri Fabrikasının tüm hilelerine, baskılarına karşı bugün hala mücadelelerinin devam ettirdiğini ve yılmadığını dile getiren Alagöz, mühürlenen Savranoğlu fabrikasının hala çalışmaya devam ettiğini ve Menemen Kaymakamlığı, belediyesinin de buna göz yumduğunu açıkladı.

Açıklama şöyle devam etti: “Daha sonrada Menemen Ovasını ve akarsularını acımasızca kirleten, İzmir ve Menemen halkının sağlığıyla oynayan Savranoğlu Fabrikasının sahibi Mustafa Savranoğlu ve paravan şirketin yöneticisi görünen Musa Uçarşahin ve Durmuş Kale adlı şahısların “çevreyi kasten kirletmek” suçundan yargılanmalarına Menemen Sulh Ceza Mahkemesinde başlanacak. Şimdi tüm Menemen halkının ve sınıf dostlarını, 25 Ekim 2012 tarihinde ilk duruşması yapılacak yargılamayı izlemeye, zarar gören vatandaşlarımızı şikayetçi olarak davaya katılmaya, Savranoğlu direnişçilerinin başından bu yana yaptıkları gibi halkın sağlığı ile bir daha oynanmaması için sürecin takipçisi olmaya çağırıyoruz” denildi.

Savranoğlu direnişine başladığı günden beri destek veren YDG olarak bugün de onların yanındaydık. Bundan sonrada Savranoğlu işçilerinin yanındayız ve davalarının takipçisiyiz.                                                                                 (Menemen YDG)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu