Güncel

Sarıgazi’den Direnen Tüm Halklara Selam Olsun

Sarıgazi: Gezi parkı direnişinin başlamasından bu güne Sarıgazi ‘de düzenli halk eylemleri yapılmaya devam ediyor. 20 Haziran günü saat 21.00’da ”Her yer Taksim Her yer Direniş” Pankartıyla yürüyüşe geçen Sarıgazi halkı Demokrasi Caddesinin başına kadar Sloganlarla, alkışlarla zılgıtlarla sistemin yapmış olduğu baskı, Gözaltılar protesto etti. Demokrasi Caddesinde Gezi direnişinden bugüne kadar uygulanan faşizm ve polis terörünü gösteren sinevizyon izletildi.

21 Haziran akşam kitle yine Demokrasi Caddesine yürüdü. Yürüyüş Boyunca Gezi parkı Direnişinde Şehit düşenlerin ölümsüzlüğüne vurgu yapılarak ajitasyonlar yapıldı. Ardından da ve halkı örgütlü durmaya ve bu doğrultuda mücadele etme çağrısı yapıldı.

Demokrasi Caddesinde form düzenlendi. Formda Halktan direniş sürecinin neler kazandırdığı bundan sonra ne yapılabileceğimize dair önerilerde bulunmaları istendi. Birçok insan söz aldı ve artık susmayacaklarını, hakkımızı alana kadar mücadele edeceklerini söylediler. Artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını söyleyen insanlar; birliğin olduğu yerde mücadelenin de anlam kazandığını belirttiler. Örgütlü bir halkın her zaman mücadelesinin daha anlamlı ve başaralı olacağına dair ifadeler kuruldu. Formda Özellikle kadınlar evinizde oturmayın sokakta burada olmamız gerekiyor diyerek halka çağrı yaptı.

Bizler Sarıgazi Direniş Komitesi olarak Formlarımıza devam edeceğiz. Mahallelerde nasıl Komisyon kurabiliriz nasıl işlevli hale getirebiliriz üzerine tartışmalar yürüterek halkın kendisini bu sürecin içinde görmesini ve inisiyatif kazanmasını sağlayarak hem Sarıgazi günceliğini korumak hemde kitleselliği düşürmeden süreci daha da ileri götürmeyi planlıyoruz.

Sarıgazi Partizan okurları

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu