Güncel

Sarıgazi’de şölen çalışmaları; “ afişleri yırtan olursa dıkşın dıkşın yaparız…”

11 Kasım’da yapılacak “Umudu Tohumca Büyütüyoruz” büyük şölen yaklaşırken çalışmalarımız tüm hızı ile devam ediyor. Çalışmalarımızla ilgili geride bıraktığımız süreç içerisinde şölenimizin duyurusunu yaparken, gidemediğimiz, ulaşamadığımız yerlerde çalışma başlatmayı kısa sürede önümüze hedef olarak koyduk.

Bölgelerde günlük yaptığımız çalışmalarda halkın İlgisinin yoğunluğu bizleri coşkulandırdı. Özellikle şölen çalışmasıyla birlikte yeni gittiğimiz bölgelerde halkın ilgisi bizleri daha fazla coşkulandırıyor. Samandıra bölgesinde afiş yaparken çocukların meraklı bakışlarla “biz bunları polislerden koruruz, afişleri yırtan olursa dıkşın dıkşın yaparız!” diyerek  yumruklarını havaya kaldırmaları bizleri mutlu eden bir karşılaşmaydı.

Günlük plan yaparak ilerlettiğimiz çalışmalarımız broşür dağıtımı ve şölenin tanıtımı üzerinden kitleye ulaşmayı hedeflemektedir.  Sarıgazi’de ışıklarda duran halk otobüslerinden izin alarak yolculara dağıttığımız broşürler,  daha geniş ve farklı bir kitleye ulaşmamızı sağlamaktadır. Özellikle yeni girdiğimiz bölgelerde örneğin Çekmeköy gibi faaliyetimizin olmadığı yerlerde ilginin daha fazla olduğunu gözlemledik. Bugün Çekmeköy’de afiş ve broşür dağıtımı yapıldı pankart asıldı.  Çalışmalarımız sırasında karşılaştığımız birçok olumlu yaklaşım bizlere öğreterek deneyim kazanmamızı sağlamakta,  arkamızdan “tohumcular bana da broşür verin” diye bağıranların ilgisi merkezi faaliyetin yarattığı etkiyi açığa çıkarmaktadır.

Hedefimizin büyüklüğü ve ciddiyeti çalışmalarımızın da büyüyerek ilerlemesini koşullamaktadır. Bu iddia ile kitlelere yüzümüzü çevirmek, onların sesine kulak vererek beklentilerine cevap olmalıyız.

Faaliyetlerimiz kesintisiz devam edecektir.

Sarıgazi Partizan

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu